אוטופיה מגיע להרצליה. מי רוצה כרטיסים בחינם?

הפסטיבל לא הסתיים, רק נח (ותפס צפייה בפרק החדש של "מלחמת הכוכבים"). החל מהערב ועד יום שלישי – בואו לראות את מיטב הקולנוע הפנטסטי של השנה בסינמטק הרצליה. נשמח מאוד לראותכם שם, ואפילו יש לנו כרטיסים זוגיים לחלק. כל שעליכם לעשות הוא להצטלם עם שלטי הפרסומת של הפסטיבל ברחבי תל אביב – פרטים נוספים ואת מיקומי השלטים תמצאו כאן.

ראשון, 20.12
נינה לנצח (19:30, אולם 1)
קומדיית אימה רומנטית. לאחר שחברתו נינה נהרגת בתאונת דרכים, מנסה רוב להתאבד כדי להצטרף אליה. הוא שורד ומחליט להמשיך הלאה בחייו, ואף מתאהב בהולי, העובדת לצידו בסופרמרקט. בעוד השניים מתקרבים זה לזו, נפשה של נינה לא מוצאת מנוח בעולם הבא, והיא חוזרת כרוח רפאים כדי להפריע לזוג הטרי ברגעים האינטימיים ביותר.

אינדקס אפס (19:45, אולם 2)
מדע בדיוני חברתי. השנה היא 2035, אחרי משבר כלכלי שהחריב את העולם. קורט ואיב, שנולדו מעבר לחומת "ארצות הברית של אירופה", מנסים לחצות את הגבול כדי להבטיח את קיומו וביטחונו של ילדם שטרם לא נולד. כדי להיכנס אל העולם החדש עליהם לעמוד בקריטריונים נוקשים, מאשרים גישה רק לבעלי הסיכויים הגבוהים ביותר לשרוד.

סיפורים מדהימים (21:30, אולם 1)

אדגר אלן פו מנסה לדחות את הקץ כשהוא משעשע את המוות בסיפורים בסגנון הגותי והאפל המזוהה עימו. אנתולוגיה מאוירת הכוללת חמישה סרטים קצרים בחמישה סגנונות קולנועיים על פי סיפורים של אמן סיפור האימה הקצר. בין המשתתפים נמצאים גם הבמאים רוג'ר קורמן וגיירמו דל טורו, כריסטופר לי ואפילו בלה לוגוסי, שהקלטה ישנה של קולו משמשת כקריינות לאחד הסיפורים. הקרנה במסגרת תוכנית האנימציה בחסות המכללה הישראלית לאנימציה.

אביב (21:45, אולם 2)
טוויסט לאבקראפטי על אימה רומנטית. צעיר אמריקאי בשם איוון (לו טיילור פוצ'י) נמלט לאירופה בעקבות מותה של אמו. בכפר פסטורלי הוא פוגש בלואיס, צעירה יפייפיה ומסתורית. החיבור המידי ביניהם מתפתח במהרה לכיוונים רומנטיים, אך כשסודה המזעזע של נערת החלומות הולך ונחשף, הוא מערער לא רק את רגשותיו של איוון כלפיה, אלא גם את תפיסת המציאות שלו.


שני, 21.12

פאנטום בוי (19:30, אולם 1)
קומדיית אקשן מצוירת לילדים. הילד ליאו חולה במחלה קשה, מאופז בבית החולים וממתין לגלות האם הטיפול הקשה שעבר הצליח. אך לליאו יש סוד מפתיע – הוא בכלל גיבור על. בעוד הוא שוכב במיטתו וישן, רוחו מסוגלת להתנתק מגופו ולעוף בבית החולים ובעיר ניו יורק כולה. כששתי קומות מתחתיו מתאשפז שוטר לא יוצלח שנפצע בקרב עם פושע מיסתורי במסכה, השניים חוברים כדי להציל את העיר מפניו.

טורבו קיד (20:00, אולם 2)
מחווה מדממת והזויה לסרטי האקשן של שנות ה-80. בעתיד פוסט אפוקליפטי נאבקים בני האדם ששרדו על שאריות מים נקיים, מתניידים רק באופניים ונאבקים עד המוות בזירתו של הרודן המטורף והאכזר זאוס. כשחברתו אפל נחטפת, נער חובב קומיקס עוטה על עצמו את דמות גיבור העל האהוב עליו בכדי להציל אותה.

חדר מנוחה (21:30, אולם 1)
בסיומה של הופעה בחור שכוח אל, חברי להקת פאנק מזדעזעים לגלות כי חדר האמנים הפך לזירת רצח. בהיותם עדים לאירוע, מוחזקת החבורה באיומי אקדח במועדון ההופעות. הלהקה חוברת לחברתה הטובה של הנרצחת לקרב חסר רחמים במנהלי המקום, ניאו נאצים שיעשו הכל כדי למנוע מהם לצאת ממנו בחיים. מותחן מצמרר, מסעיר ואלים במיוחד. עם פטריק סטיוארט, אנטון ילצ'ין ואימוג'ן פוטס.

אינדקס אפס (22:00, אולם 2)
ע"ע יום ראשון.

שלישי, 22.12
לאליס אכפת (19:30, אולם 2)
אליס הרובוטית תוכנתה כדי לשמש בת שיח לקשישים הסובלים מדמנציה, אלצהיימר או פשוט מבדידות. "אני אליס" חושף את נקודת המפגש בין טכנולוגיה ורגישות דרך סיפורה של הרובוטית הרגישה, כשלצד האינטימיות המתהוות בינה לבין הנשים המבוגרות שפוגשות אותה מתועדים גם הניסיונות מאחורי הקלעים לשפר את יכולותיה של בינה מלאכותית להבין תקשורת אנושית.

הלובסטר (20:30, אולם 1)
סרטו הראשון באנגלית של הבמאי יורגוס לנתיאמוס ("שיני כלב") הוא משל מושחז ואכזרי על אהבה וזוגיות. קולין פארל מגלם גבר המגיע בעקבות פירוק נישואיו למלון בעל חוקים נוקשים, בו מתגוררים רק רווקים ורווקות המתבקשים למצוא פרטנר רומנטי בפרק זמן קצוב. אלה שיישארו לבד בסיום התקופה יהפכו לבעל חיים לבחירתם וישוחררו ביערות, השורצים חיות פרא ולוחמי מחתרת אלימים. הסרט זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן.

העם נגד ג'ורג' לוקאס (21:15, אולם 2)
בשנת 1977 הציג ג'ורג' לוקאס את הסרט הראשון בסדרת "מלחמת הכוכבים". הצופים התאהבו בנופים ובחלליות, ברובוטים ובחייזרים, בקרבות ובכלי הנשק ובמיוחד בלוק סיקווקר, הנסיכה ליאה, האן סולו ודארת' וויידר. כעת מגיע אל המסכים הסרט השביעי בסדרה, שגם היום נחשבת לאחת ההצלחות הגדולות בתולדות הקולנוע. אז איך זה שדווקא לוקאס הפך לדמות כה שנואה עבור רבים ממעריצי הסדרה? דוקומנטרי מצחיק, המציג את המאבק בין אוהביו ושונאיו של הבמאי ויוצר הסדרה, כולל קטעי וידיאו שיצרו המעריצים, הצצה אל אחורי הקלעים של צילומי הסרט וקטעי ראיונות מהארכיון עם לוקאס עצמו.