היום (ראשון, 13.12) בפסטיבל

מתחילים את השבוע עם יום עמוס בהקרנות וסדנאות. לכל אחת מהמסגרות בפסטיבל יש ייצוג של כבוד בלוח הזמנים היום, ונתחיל עם תוכנית האנימציה. "עלילות באטלדרים", סרט אנימציה דובר צרפתית מהאי הקריבי מרטיניק, הוא הסרט הראשון שלנו להיום. זהו סיפורה של סיאנה, שחיה בתוך משחק מחשב מסוכן ואלים, ומחליטה לצאת לקרב למען החירות שלה ושל שאר השחקנים (בית אריאלה, 17:00).
"אני לא מאמין, אני רובוט?!" היא קומדיית מד"ב ישראלית, המספרת על צעיר עדין ורגיש שמגלה לתדהמתו שמתחת לבשר והדם פועם בקרבו לב מתכת רובוטי. פחות מיממה לאחר מכן הוא מגלה הפתעה נוספת – חברתו לשעבר נחטפה, ומחליט להשתמש בכוחותיו החדשים כדי להציל אותה ולנסות לכבוש מחדש את ליבה (בית אריאלה 19:30).
באותה זמן בסינמטק: "לילה טוב אמא", המועמד האוסטרי לאוסקר הסרט הזר, סרט אימה מטריד בכיכובם של זוג תאומים. אמם של לוקאס ואליאס עברה ניתוח פלסטי וחוזרת הביתה עם פנים מכוסים בתחבושת והתנהגות חדשה ומוזרה. התאומים חוששים שהאישה מתחת לתחבושת אינה אמם האמיתית (סינמטק תל אביב, אולם 1, 19:30).
הדוקו"לאליס אכפת" הוא גרסת המציאות של "רובוט ופרנק". אליס הרובוטית היא נקודת המפגש בין טכנולוגיה ורגישות, כשלצד האינטימיות המתהוות בינה לבין הנשים המבוגרות שפוגשות אותה מתועדים בסרט גם הניסיונות מאחורי הקלעים לשפר את יכולותיה של בינה מלאכותית להבין תקשורת אנושית (סינמטק, אולם 2, 19:15).
בערב נקרין את אחד הסרטים המדוברים של השנה: "הלובסטר", סרטו הראשון באנגלית של הבמאי היווני יורגוס לנתיאמוס. קולין פארל מככב כגבר גרוש המגיע למלון פנויים-פנויות יוצא דופן, בו אליו למצוא זיווג במהרה או שיהפוך לבעל חיים (סינמטק, אולם 1, 21:45). נותרו כרטיסים בודדים בלבד, מהרו להזמין!
רבע שעה קודם לכן, בסינמטק 2, יוקרן סרט האקשן הטראשי והכיפי "טורבו קיד" , מחווה מופרעת לשנות השמונים ובפרט ל"מקס הזועם". בינתיים, בבית אריאלה, הקרנה מיוחדת במסגרת תוכנית הקלאסיקות של אוטופיה לסרט "מה קרה בגטקה?", קלאסיקת מד"ב משנות התשעים בכיכובם של אית'ן הוק, אומה תורמן וג'וד לאו.
במקביל לסרטים. יתקיימו הערב שלוש סדנאות במכללה הישראלית לאנימציה: אנימציה תלת-מימדית בתוכנה LightWave, פיתוח משחקים בתוכנה Scratch ואנימציה קלאסית בתוכנה TVPaint. בואו להתנסות!