היום (שני, 14.12) בפסטיבל

יום לפני אחרון לפסטיבל, מתחילים אחר הצהריים עם הקרנה נוספת לסרט "הביקור: מפגש עם חייזרים". זהו סרט דוקומנטרי יוצא דופן, המתעד אירוע שטרם התרחש – נחיתת חללית מכוכב אחר בכדור הארץ, תוך הצגתם של הגופים הממשלתיים והאנשים הפרטיים שפועלים כבר היום לקראת תרחיש שכזה (בית אריאלה, 17:00). שעה אחר כך בסינמטק תל אביב: לקט שני של סרטי ז'אנר ישראלים קצרים, בסימן "עולמות מקבילים". הסרטים שיוקרנו הם "שניצל" של הבמאי אסף אפשטיין, "דילמת העכברוש" של נאור מנינגר, "עיר הקודש" של מור גלפרין וענבל בנצור, "אני ושכמותי" של שיר קומאי, "אסון טבע" של ליאור הר-לב, "השדה" של עמר ששון ו"סוסי נייר" של מיכאל "מיש" רוזנוב (סינמטק, אולם 2, 18:00. אורך המקבץ כ-80 דקות).
סרט נוסף מתוך התוכנית הדוקומנטרית שלנו יוקרן היום: "שודדים!", סיפורם של שני חברי ילדות הנפגשים בבגרותם כדי להשלים את פרויקט המחווה הגדול שלהם – שיחזור הסרט הראשון בסדרת אינדיאנה ג'ונס (סינמטק, אולם 1, 19:00). במקביל, יוצג הסרט "הפריים", מותחן יוצא דופן ומרהיב ביופיו, המפגיש שני זרים לקרב אל מול יישות מסתורית המאיימת למחוק את העולם (בית אריאלה, 19:15).
בערב – שניים מסרטי האימה המעניינים של השנה: "אביב", המפגיש קומדיה רומנטית בסגנון "לפני הזריחה" עם פנטזיה אפלה ברוח לאבקראפט (בית אריאלה, 22:00) ו"לילה טוב אמא", המציג זוג תאומים החושדים כי אמם, שחזרה הביתה מניתוח כשפניה מכוסים תחבושות, היא אם מתחזה ומסוכנת (סינמטק, אולם 2, 22:00).
גם היום תציע המכללה הישראלית לאנימציה סדנאות חשיפה לתוכנות וטכניקות, והפעם – איור: סדנת איור מפלצות או סדנת איור דמויות פנטזיה בפוטושופ.