מלחמת הכוכבים והלובסטר בהרצליה

כמעט וסיימנו. הערב השלישי של הפסטיבל בסינמטק הרצליה הוא היום המלא האחרון לפעילות הפסטיבל, כשמחר תתקיים הקרנה נוספת לסרט הזוכה "תיקון" בהרצליה ובשבוע הבא יוקרן הסרט גם בסינמטק תל אביב. אבל בואו לא נקדים את המאוחר, ונתמקד במה שצפוי להתרחש היום.
מתחילים עם אירוע מיוחד לכבוד הסרט החדש בסדרת "מלחמת הכוכבים". בשעה 20:30 נארח בבר הסמוך לסינמטק הרצליה, "תאודור", דיון רווי ספוילרים בפרק השביעי בסדרה. הרבה כיף גיקי מובטח, וגם 15 אחוז הנחה על התפריט. נמשיך את ההצדעה עם הקרנה מיוחדת של הסרט "העם נגד ג'ורג' לוקאס", סרט דוקומנטרי מצחיק על מערכת היחסים המורכבת בין מעריצי הסדרה והיוצר שלה (סינמטק הרצליה, אולם 2, 21:15).
זהו כמובן לא הסרט היחיד שנציג הערב: מוקדם יותר יוקרן שוב הסרט הדוקומנטרי ההולנדי "לאליס אכפת", המתעד את הפיתוח והשימוש הניסיוני ברובוטית אליס, שתוכנתה כדי להפיג את בדידותם של קשישים, או במקרה זה קשישות (אולם 2, 19:30). מאוחר יותר – הקרנה אחרונה לאחד הסרטים המקוריים והמושחזים של השנה, "הלובסטר".. קולין פארל מגלם גבר המגיע בעקבות פירוק נישואיו למלון בעל חוקים נוקשים, בו מתגוררים רק רווקים ורווקות המתבקשים למצוא פרטנר רומנטי בפרק זמן קצוב. אלה שיישארו לבד בסיום התקופה יהפכו לבעל חיים לבחירתם וישוחררו ביערות, השורצים חיות פרא ולוחמי מחתרת אלימים. הסרט זכה בפרס חבר השופטים בפסטיבל קאן, ובישראל הוקרן בפסטיבל הקולנוע ירושלים. ההקרנה הקודמת במסגרת אוטופיה הייתה מלאה עד אפס מקום, אז מומלץ להזמין כרטיסים מראש.