הערב באוטופיה: טיפה מכל דבר

הפסטיבל מגיע לקיצו מחר, אז אל תפספסו את מה שנשאר לנו להציע לכם!

מקווים שביליתם איתנו באירוע הבוקר הישראלי. ועתה, זמן לקצת סרטים –

הקרנה נוספת של "מתה עליו" – קומדיית זומבים רומנטית. בחור צעיר חווה הלם כאשר אהובתו מתה בטרם עת. לאחר האסון, הוריה מנסים לתמוך בו בשעה הקשה אך מהר מאוד מתגלה שהם מסתירים ממנו את העובדה כי בתם חזרה מהמתים. האיחוד המחודש בין בני הזוג מתחיל באופן מרגש, והופך למשונה לגמרי כאשר גיבורנו מגלה את הסוד הרקוב של האקסית שחזרה לתחיה.

הקרנה יחידה ומיוחדת של הסרט הישראלי המדובר "סופעולם" – שמונה חברים מחליטים לבלות את יומם האחרון עלי אדמות יחד, במסיבה שקטה בבית. המצב המערער, האלכוהול הנגיש והדינאמיקה המורכבת מאלצים את החבורה להתמודד עם מהות החיים, עם החרטות הכואבות ועם שאיפות שלעולם לא יתגשמו. דרמה סוחפת על אנשים שיש להם שעות ספורות למצות את החיים. לאחר ההקרנה תתקיים שיחה עם היוצרת רוני קידר.

ולבסוף –

נסיים את הערב בהקרנת הקלאסיקה עטורת השבחים של טרי גיליאם, "ברזיל" – פקיד אפור ממשרד האינפורמציה יוצא לטהר את שמו של אזרח שבטעות חשבוהו לטרוריסט מסוכן, ולחלץ נהגת משאית שהייתה שכנה של אותו אזרח, ומאז גם היא נרדפת על-ידי השלטונות, ומופיעה בחלומותיו. סרט מרהיב שהוא בן כלאיים של "1984" של ג'ורג' אורוול, עם מאפיינים קפקאיים, כאשר הכל מתובל בהומור השחור, המונטי פייתוני של גיליאם. וויזואליות מעלפת שנדיר לראות על מסך הקולנוע. סרט אשר משתמש בכרך הגדול, כסביבה המושלמת לחיים דיסטופיים.

נתראה שם!