אדיקטיב טיוי

"The world's most popular audiovisual artists" – TIME OUT

"Responsible for mind-bending live entertainment" – SUNDAY TIMES

"Addictive TV continue to take hip-hop's scratch philosophy into the cyberpunk age" – THE GUARDIAN

אדיקטיבTV הם קבוצה של DJs, VJs, מפיקים ואמנים אודיו-ויזואליים שהוקמה בשנת 1992 ופועלת מאז ועד היום. הקבוצה עטורת שבחים ונחשבת לאחת המובילות העולמיות בתחום האודיו-ויזואלי.

הקבוצה הפיקה פסטיבלים של מוסיקה אלקטרונית בבריטניה, ערכה תוכניות טלוויזיה, הופיעה והציגה בכל רחבי העולם – ממרגלות הר המטרהורן לחופיה של ערב הסעודית. בשנים האחרונות הם מתבקשים ע"י אולפנים הוליוודיים לערוך טריילרים אלטרנטיביים לסרטי קולנוע מצליחים ("איירון-מן", "נער החידות ממומביי", "מהיר ועצבני" ועוד) ובשנת 2008 אף התבקשו למקסס בשידור חי את שידור הפתיחה של האולימפיאדה.

בסוף שנות התשעים, עם נסיונם הרב בתחום המוסיקה האלקטרונית והאמנות האודיו-ויזואלית, הפיקו אדיקטיבTV תוכניות מוסיקה ייחודיות עבור ערוצי הטלוויזיה BBC4 ו-ITV1 בבריטניה.

בשנות ה-2000 הקבוצה עבדה עם מחלקת המו"פ של חברת האלקטרוניקה פיוניר לפיתוח ובדיקת ה-DVD turntables הראשונים שלה.

כאמנים אודיו-ויזואליים הופיעו והציגו בחללים ואירועים רבים ומגוונים, בהם מרכז פומפידו בפריז, התיאטרון הלאומי המלכותי בלונדון, פסטיבל רוסקילדה בדנמרק ופסטיבל הסרטים של סן פרנסיסקו בארה"ב.

הם חובבי קולנוע מושבעים ועל כן גם מוכרים היטב לקהל בעבור הרמיקסים המחתרתיים שלהם לסרטים. בשנת 2006 הפכו לקבוצה הראשונה שהתבקשה באופן רשמי למקסס סרט הוליוודי – חברת ניו ליין סינמה ביקשה מהקבוצה למקסס את הסרט "רוקדים" בכיכובו של אנטוניו בנדראס (באנגלית "Take the Lead") ולהפיק עבורם סרטון ויראלי אודיו-ויזואלי. מאז הפיקו טריילרים אלטרנטיביים שהופצו ויראלית גם עבור "נחשים על המטוס" בכיכובו של סמואל ל. ג'קסון, "איירון-מן" בכיכובו של רוברט דאוני ג'וניור עבור חברת פרמאונט, הסרט זוכה האוסקר "נער החידות ממומביי" בבימויו של דני בויל עבור חברת פאתה הצרפתית ו"מהיר ועצבני" בכיכובו של וין דיזל עבור חברת יוניברסל.

בשנת 2008 הם התבקשו למקסס את טקס הפתיחה של האולימפיאדה בשידור חי, כחלק מפרויקט של הועד האולימפי העולמי ובמימון האיחוד האירופי לבחינת צורות חדשניות של טלוויזיה. בסקר השנתי שמקיים DJMag נבחרו אדיקטיבTV פעמיים לקבוצת ה-VJs מספר אחת בעולם.

בשנת 2013 סיימו והשיקו את "תזמורת הסאמפלים", המופע החדש שלהם המושתת על מיקס לייב של למעלה מ-100 מופעים מוסיקליים שונים שמים וארץ האחד מהשני, סאונד ווידיאו שצולמו והוקלטו בעשרות לוקיישנים בכל העולם, לאורך מסעותיהם והופעותיהם (בהן גם בישראל).

אדיקטיב טיוי